Hodowla bażantów i kuropatw w Klonie Hodowla bażantów i kuropatw w Klonie, ponad 20 lat doświadczenia Wylęgarnia bażantów i kuropatw największe inkubatory do jaj

Wylęgarnia bażantów i kuropatw największe inkubatory do jaj

Admin
2024-07-17

W naszej hodowli posiadamy nowoczesny zakład wylęgowy dedykowany do prowadzenia lęgów bażantów i kuropatw. Wylęgarnia wyposażona jest najnowocześniejsze maszyny lęgowe ze zcentralizowanym zdalnym zarządzaniem. Nasze aparaty dają pełną możliwość sterowania wszystkimi istotnymi parametrami inkubacji takimi jak: temperatura, wilgotność, stężenie CO2, poziom wymiany powietrza oraz intensywność i kierunek jego cyrkulacji, a także częstotliwość obracania jaj. Każdym z tych parametrów możemy sterować strefowo.

Nasz indywidualnie wypracowany program inkubacji inny dla bażantów i kuropatw przewiduje płynne zmiany parametrów i dostosowywanie ich do aktualnego etapu oraz poziomu rozwoju embrionów w jajach.

Hala aparatów lęgowych
Hala aparatów lęgowych

Bioasekuracja w wylęgarni to bezpieczeństwo naszych piskląt

Przykładamy szczególną wagę do bezpieczeństwa i zdrowia naszych piskląt, dlatego wdrażamy rygorystyczne procedury bioasekuracji. Nasza wylęgarnia oddalona jest o 50km od fermy reprodukcyjnej. Od podstaw zaplanowana i zoptymalizowana została pod kątem wydajności do wylęgu piskląt z jaj pochodzących z naszej hodowli. Właśnie ze względów bioasekuracyjnych do naszej wylęgarni nie są przyjmowana jaja z obcych stad. Wstęp do wylęgarni odbywa się przez śluzy bioasekuracyjne, a do strefy magazynowania jaj i dalszych aż do hali brakowania piskląt dostęp mają wyłącznie pracownicy wylęgarni i lekarze weterynarii. Wszystko to służy bezpieczeństwu sanitarnemu w naszym zakładzie i zapewnia nas o najwyższej jakości wykluwanych u nas piskląt.

Jaja bażancie gotowe do wstawienia
Jaja bażancie gotowe do wstawienia

Obieg jaj w naszej wylęgarni ma jeden kierunek - zdrowe pisklęta

Wszystkie jaja z naszej fermy od momentu zebrania utrzymywane są i transportowane w kontrolowanej temperaturze, tak aby maksymalnie utrzymać ich najwyższą jakość. Wiemy, że ewentualne błędy w całym procesie obsługi jaj mogą w mniejszym lub większym stopniu rzutować na ostateczny wynik wylęgu. Obieg jaj w naszej wylęgarni został opracowany na jednokierunkowy, to znaczy tak, aby drogi przemieszczania jaj z kolejnych wsadów nie krzyżowały się z jajami z nakładów poprzednich. Te procedury są rygorystycznie przestrzegane, gdyż wiemy, że pomagają nam one w uzyskiwaniu doskonałych wyników.

Otwarcie klujnika
Otwarcie klujnika

Opis obiegu jaj w wylęgarni

Wszystkie zabiegi związane z obsługą jaj na wylęgarni odbywają się w kontrolowanej temperaturze. W całym procesie inkubacji kontrolowane są na bieżąco wszystkie parametry, po to by na końcu z nałożonych jaj wykluły się pisklęta.

  • Jaja przewozimy do naszej wylęgarni samochodami w kontrolowanej temperaturze
  • Po dostawie jaja nakładane są na tace lęgowe, które układane są na wózkach.
  • Po nałożeniu jaj na wózki są one dezynfekowane. Dezynfekcja jaj przed inkubacją jest już drugą dla danych jaj, gdyż pierwsza dezynfekcja odbywała się jeszcze na fermie reprodukcyjnej tuż po zebraniu jaj.
  • Następnie po kilku godzinach wózki z jajami wprowadzane są do aparatów lęgowych i uruchamiany jest proces inkubacji.
  • Po 21 dniach inkubacji jaja z tac lęgowych przekładane są do koszy klujnikowych i przewożone do klujników.
  • Tam przebywają przez kolejne 4 dni aż do wyklucia piskląt.
  • Pisklęta wyjmowane są ręcznie z koszy klujnikowych, brakowane, liczone i wkładane do koszy lub pudeł transportowych, tak aby mogły bezpiecznie odbyć drogę na fermę docelową.
  • Większość piskląt z naszej wylęgarni dostarczamy własnym transportem, gdyż transport piskląt wymaga niezawodnego sprzętu i dużego doświadczenia.
Pisklęta bażancie w koszu klujnikowym
Pisklęta bażancie w koszu klujnikowym

Nasze pisklęta bażantów i kuropatw są zdrowe i silne

W naszej wylęgarni, to pisklę jest najważniejsze i wszyscy pracujemy na to, aby wylęgać najlepsze pisklęta. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu oraz zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych jesteśmy pewni, że nasze pisklęta spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Wiem, że zdrowe i silne pisklęta, które nie stwarzają problemów w dalszej hodowli to klucz do sukcesu. To ważne gdy hodowca może cieszyć się bezproblemową hodowlą.

To ciekawe
Bażant i kuropatwa - czym się różnią te ptakiBażant i kuropatwa - czym się różnią te ptaki

Nie każdy sobie zdaję sprawę, że bażant i kuropatwa to dwa różne gatunki ptaków, które od setek lat żyją i koegzystują pośród polskich...

Temat na czasie
Udany dzień w Kole Łowieckim Hubertus Kalisz. Myśliwi z dziećmi wypuścili kuropatwy i bażantyUdany dzień w Kole Łowieckim Hubertus Kalisz. Myśliwi z dziećmi wypuścili kuropatwy i bażanty
Polowanie na bażanty, przebieg i zasady wykonywania polowaniaPolowanie na bażanty, przebieg i zasady wykonywania polowania
Myśliwi z dziećmi wypuścili kuropatwy na Końcu ŚwiataMyśliwi z dziećmi wypuścili kuropatwy na Końcu Świata
Wsiedlenia kuropatw przynoszą efekty. Mamy coraz więcej zgłoszeń z całej PolskiWsiedlenia kuropatw przynoszą efekty. Mamy coraz więcej zgłoszeń z całej Polski
Gatunki które hodujemy
Kuropatwa- piękny ptak z naszych pól. Opis gatunku, biologia, występowanieKuropatwa- piękny ptak z naszych pól. Opis gatunku, biologia, występowanie
Bażant - opis i wygląd porównanie samicy i samcaBażant - opis i wygląd porównanie samicy i samca